ایده های برای دکوراسیون جدید خانه در سال 2022

ایده های برای دکوراسیون جدید خانه در سال 2022

ایده های برای دکوراسیون جدید خانه یکی از مواردی است که می تواند امروزه و به خصوص در همین ماه های ابتدایی سال برای افراد زیادی اهمیت پیدا کرده باشد. فراموش نشود که تغییر دکوراسیون منزل معمولا کاری است که افراد پیش از شروع سال نو انجام می دهند، اما طی چند سال اخیر برخی از افراد که روز به روز بر تعدادشان نیز افزوده می شود، تصمیم می گیرند که تغییرات مربوط به دکوراسیون خود را در فصل بهار و یا حتی تابستان انجام دهند.

ایده های برای دکوراسیون جدید خانه 

 این تغییرات در ماه های گرم سال می تواند هم با سرعت بیشتری پیش رود و هم به دلیل شلوغ نبودن ترافیک کاری طراحان و...می تواند گزینه بسیار بهتری نسبت به تغییرات در زمان هایی همچون زمستان و پیش از عید باشد. در ادامه سعی کرده ایم تا تمام ایده های برای دکوراسیون جدید خانه را که به تازگی باب شده و مورد استفاده قرار می گیرند، برای شما به طور کامل و واضح توضیح دهیم. 

 •  رنگ خاکستری

یکی از مواردی که لازم است در خصوص ایده های برای دکوراسیون جدید خانه بدانید، این است که آیا هنوز هم رنگ خاکستری در این حیطه به صورت پیشتازانه در حال حرکت است یا خیر. رنگ خاکستری و یا طوسی از جمله رنگ هایی هستند که تاکنون به صورت کاملا جدی و قوی در بخش های مختلفی از دکوراسیون منزل استفاده شده اند و هنوز هم طرفداران زیادی دارند.
استفاده از خاکستری می تواند هم در دکوراسیون منزل و هم در رنگ پس زمینه محیط یعنی رنگ دیوارها، صورت گیرد. خاکستری و یا طوسی می توانند حس اطمینان خاطر بسیار زیادی را به افراد بدهند و همین موضوع سبب می شود که افراد زیادی همچنان ترجیح دهند که از این رنگ استفاده کنند. 
با این وجود مدیر کل مجله 1stDibs گمان می کند که در سال جدید استفاده از این رنگ کم کم رو به افول می رود و همین موضوع احتمالا حذف شدن این رنگ را از دکوراسیون های داخلی منازل رقم خواهد زد. 

 •   شکل مبلمان

مورد بعدی که می توانیم به آن اشاره کنیم در خصوص شکل و طرح کلی مبلمان است. شکل و طرح کلی مبلمان در گذشته بیشتر دارای خطوط تیز و عمیق بوده است، این در حالی است که در سال 2022 بیشتر طراحی های مبلمان به سمتی پیش روی کرده است که در آن ها از خطوط ظریف و همچنین منحنی بیشتری استفاده کرده اند. این خطوط می توانند تاثیرات بزرگ تر و بهتری را از خودشان بر روی ظاهر کلی دکوراسیون  برجای بگذارند. 
منحنی هایی که در تولید مبلمان مورد استفاده قرار می گیرند در حقیقت چند فایده و مزیت را می توانند در کنار هم داشته باشند. این موارد در وهله اول شامل ایجاد حس  راحتی و امنیت کامل در محیط مورد نظر می شود. مزیت دیگر آن ها نیز به این ترتیب است که اگر بخواهید در محیط خود از رنگ های جیغ استفاده کنید، این نوع از مبلمان می توانند به سادگی ترکیب رنگ مورد نظر شما را به شکل مناسبی با دکوراسیون داخلی تطبیق دهند.
 

 •   فضای سبز در گلخانه!

شاید این تیتر کمی عجیب به نظر برسد، اما یکی از انواع ایده های برای دکوراسیون جدید خانه مربوط به اختصاص دادن یک فضای هرچند کوچک و ساده به گلدان ها و ایجاد یک فضای سبز در محیط است. در حقیقت می توانیم بگوییم که با این کار می توانید فضای با نشاطی را در آشپزخانه فراهم کنید که زیبایی بیشتری را به محیط می بخشد. 
•    تغییر در طراحی ظاهری کابینت ها
همواره زمانی که صحبت از کابینت های آشپزخانه می شود، درب های عمودی با عرض نیم متر در ذهنمان مجسم می شود که هر کدام از آن ها می توانند به خوبی و به سادگی کابینت ها را در بر گیرند. یکی از ایده های برای دکوراسیون جدید خانه مربوط به تغییراتی است که در ظاهر درب های کابینت ها انجام خواهد شد. به طور مثال طول و عرض درب ها، طرح هایی که بر روی درب های کابینت ها اجرا می شود و... از جمله تغییرات مهمی هستند که در این بخش صورت خواهند گرفت و می توانند سبب تغییرات کلی در محیط خانه شوند. 

 •  کیفیت محصول

کیفیت محصول مولفه ای است که در تمامی موارد می تواند صدق کند. در حقیقت در سال 2022 یکی از ایده های دکوراسیون 2022 مربوط به این می شود که هر کالایی و هر تغییر دکوراسیونی باید به نحوی انجام شود که دارای کیفیت درجه یک باشد. این موضوع می تواند مربوط به هر بخشی از دکوراسیون منزل شما نیز شود. 

 •   استفاده از آیتم های بیشتر

یکی دیگر از موارد و ایده هایی که امسال قرار است بیشتر به چشم بخورد، مربوط به رفع حالت خلوتی محیط داخل خانه و همچنین خنثی بودن محیط است. استفاده از رنگ های سرد و همچنین آیتم های کم برای دکوراسیون و تزئین منزل می تواند در نگاه اول بسیار جذاب باشد، اما همین موضوع می تواند در طولانی مدت بر روی روحیه افراد تاثیرات بسیار منفی را داشته باشد. 
از جمله مواردی که لازم است در این خصوص بدانید، این است که در سال 2022 قرار است فضای داخلی خانه ها گرم تر و بهتر از حالت کنونی شود. برای ایجاد این گرما و نشاط می توانیم هم از مولفه ها و عناصر بیشتری در دکوراسیون محیط استفاده کنیم و هم آن که رنگ هایی که برای محیط خود انتخاب می کنیم را بیشتر به سمت رنگ های گرم پیش ببریم. 
 

 •  الهام از طراحی فرانسوی

طراحی دکوراسیون فرانسوی که به صورت تخصصی به طراحی دکوراسیون پاریسی نیز شناخته می شود، یکی دیگر از مواردی است که امسال ترند شده و در دکوراسیون های فضای داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. این دکوراسیون ها را می توانید در خانه های خود و با استفاده از رعایت کردن چند مولفه ساده، اجرا و پیاده سازی کنیم. 
در طراحی و دیزاین فرانسوی از تقابل و رویارویی رنگ های مختلف و مواد و متریال هایی از جنس گوناگون استفاده می شود. مورد بعدی نیز استفاده کردن از شیشه ها و کریستال های مختلف در کنار محصولات و سازه های فلزی است. استفاده از شیشه ها و کریستال ها در این نوع از طراحی می تواند هم زرق و برق محیط شما را افزایش دهد و هم آن که نور بیشتری را در فضای داخلی منعکس کند و  میزان روشنایی محیط را بالاتر ببرد. 
 

 •  استفاده از مولفه های سرگرم کننده

برای چند لحظه فکر کنید، چه مولفه هایی می تواند مهمان شما و یا حتی خود شما را حتی برای چند ثانیه هم که شده است به سمت خود جلب کند و در حقیقت شما را سرگرم نماید؟ امسال بر روی استفاده از این مولفه ها و همچنین مواردی که در این زمینه وجود دارند، می توانید سرمایه گذاری کرده و دکوراسیون خود را با توجه به آن ها تغییر دهید. 
اگر خانه ای حیاط دار داشته باشید، می توانید با درست کردن یک باغچه کوچک، کار خودتان را شروع کنید. در صورتی که به گل و گیاهان علاقه دارید، می توانید به سادگی و حتی بدون نیاز به باغچه و صرفا با خرید گلدان های مورد علاقه خودتان، این فضای سبز را ایجاد کنید. 
مورد بعدی استفاده کردن از یک کتابخانه هر چند کوچک در فضای داخلی و ترجیحا در قسمت های میانی خانه است. اگر بتوانید این کتابخانه را با کتاب های سرگرم کننده و جذاب که هم جلد زیبا و جذابی دارند و هم محتوای خوبی دارند، می توانید سرگرمی جالبی را برای خودتان و دیگران ایجاد کنید. 
 

 •   ایجاد مکان خاص

ما معمولا در آشپزخانه غذا میخوریم و در اتاق خواب نیز استراحت می کنیم، اما گاهی اوقات دوست داریم که در کنار غذا خوردن بتوانیم دراز بکشیم و استراحت نیز داشته باشیم. برای این کار می توانیم یک بخش و در حقیقت یک گوشه از خانه را به این ایده اختصاص دهیم. در صورتی که فضای زیادی را در خانه در اختیار داشته باشید، می توانید به سادگی و به راحتی این مکان را شکل داده و آن را برای زمان هایی که نیاز به تفریح و استراحت دارید، استفاده کنید. 
قرار دادن یک کاناپه کینگ سایز و یک تلویزیون و همچنین یک میز برای قرار دادن خوراکی ها بر روی آن به همراه یک پتوی نازک و چند بالش می تواند به سادگی این کار را برای شما انجام دهد. 

 •   الهام از طبیعت

در بین ایده های برای دکوراسیون جدید خانه می توانیم ایده های مختلفی را پیدا کنیم که هر کدام از آن ها در حقیقت می توانند حس و حال متفاوتی را به محیط خانه ما بدهند. یکی از مواردی که امسال قرار است مورد توجه ما قرار گیرد، مربوط به استفاده کردن و الهام گرفتن از طبیعت و رنگ های طبیعی در دکوراسیون خانه است. 
رنگ های سبز فسفری و صورتی و بنفش پاستیلی یا شبرنگی را مسلما کمتر در طبیعت خواهیم دید، اما رنگ های سبز ملایم، آبی دریا و رنگ قهوه ای درختان و قهوه را به وفور در اطراف خود می بینیم. همین موضوع سبب می شود که استفاده از این رنگ ها در دکوراسیون خانه به ما این حس را بدهد که در طبیعت هستیم و مسلما انرژی و آرامش بیشتری را دریافت خواهیم کرد. 

 •  استفاده از وسایل تعمیراتی و قدیمی

اگر به وسایلی که در خانه های پدر بزرگ و مادر بزرگ های خود پیدا می کنید، حتی یک نگاه سرسری و جزئی بیاندازید، متوجه می شوید که این وسایل می توانند حس آرامش و دلگرمی خاصی را به شما انتقال دهند. یکی دیگر از ایده های دکوراسیون منزل 2022 مربوط به استفاده کردن از همین وسایل می شود. استفاده از وسایلی همچون رادیوها و گرامافون های قدیمی، فرش های دست باف، آینه هایی که با چوب به شکلی کاملا ساده قاب شده اند و... می تواند به شما کمک کند تا هم در هزینه های خود صرفه جویی کنید و هم حس آرامش و راحتی بیشتری را به محیط خانه خود بدهید. 

 •  ایجاد حریم شخصی

مورد بعدی در خصوص ایجاد حریم شخصی برای افراد است. هر کسی نیاز به حفظ حریم شخصی خودش دارد. در صورتی که در خانه ای زندگی می کنید که هیچ حریم شخصی وجود ندارد، احتمالا احساس خوبی نیز نخواهید داشت. در بین ایده های دکوراسیون منزل 2022 این موضوع به شکل قوی و جدی مورد توجه قرار گرفته است که حتما از فضا و حریم شخصی برای افراد استفاده شود. 
 

 •  استفاده از درب های کشویی

مورد بعدی در خصوص استفاده از درب های کشویی برای رفت و آمد به داخل حیاط و یا تراس خانه است. این درب ها می توانند هم چشم انداز بهتری را از بیرون و درون خانه به نمایش بگذارند و هم آن که می توانند در کوچک ترین و باریک ترین فضاها نیز مورد استفاده قرار گیرند، زیرا نیازی به فضای باز و بسته شدن نخواهند داشت. 
 

 •  استفاده از ظروف رنگی

ظروف رنگی که معمولا شامل کریستال ها و ظروف چینی رنگی می شوند، می توانند حس و شور و نشاط را به زندگی شما وارد کنند. این ظروف رنگی را می توانید در یک الی دو رنگ استفاده کنید. گاهی اوقات رنگ های مورد استفاده بیشتر از دو مورد می شوند، هیچ ایرادی ندارد زیرا رنگ های بیشتر نیز در ایده های دکوراسیونی امسال ترند شده اند. 

 جمع بندی
موارد و مسائلی که در خصوص ایده های برای دکوراسیون جدید خانه مطرح شد، همگی برای آن هستند که بتوانید فضای داخلی خانه خود را همگام با پیشرفت های روز دنیا پیش ببرید. در این مورد فراموش نکنید که استفاده از هر کدام از این موارد می تواند به شما حس و حال بهتری را نیز انتقال دهد. برخی از این ایده ها ارزان قیمت و برخی دیگر بسیار هزینه بر هستند. بهتر است بدانید که کدام یک از این موارد را می توانید با توجه به بودجه مدنظر خودتان اجرا و پیاده سازی کنید.


ارسال نظر درباره این موضوع


مطالب مرتبط

آخرین مطالب