نقش چیدمان کاشی و سرامیک در دکوراسیون داخلی

چیدمان کاشی و سرامیک در دکوراسیون داخلی

نقش چیدمان کاشی و سرامیک در دکوراسیون داخلی


هنگامی که وارد یک فضای جدیدی میشویم . اولین چیزی که به چشممان میخورد ، پوشش کف و دیوار است. زیرا چیدمان کامل کننده فضا میباشد. میتوان گفت تغییر کفپوش تاثیر زیادی روی جلوه کلی خانه میگذارد . کاشی و سرامیک به علت دوامی که دارند بهترین انتخاب می باشند.
امروزه کاشی و سرامیک ها در تنوع بالایی در بازار موجود هستند و انتخاب را برای ما سخت می کند. 
پیشنهاد می شود قبل از خرید کاشی و سرامیک به چند نکته دقت کنید : 

  • تم یا زمینه : نوع دکوراسیونی (کلاسیک یا مدرن) که میخواهید ، انجام دهید.
  • رنگ کاشی : هر رنگ انرژی خاص خود را به محیط میدهد. مثلا برای کفپوش محیط های کوچک از رنگ روشن و محیط های بزرگ از رنگ تیره استفاده کنید. همچنین به طیف  رنگی چیدمان و نور هم دقت کنید.
  • مشاهده : از دیدن ایده های جدید خسته نشوید و حتما برای مشاهده نمونه ها وقت بگذارید.. کاشی و سرامیک با توجه به دوامی که دارند ، چیزی نیستند که بخواهید به صورت مداوم  تغییر دهید. بنابراین در انتخاب عجله نکنید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

با انواع کاشی آشنا شوید


در زمان خرید کاشی ، فروشنده به شما اطلاعاتی میدهد که ممکن است ، متوجه آنها نشوید. در اینجا چند نوع کاشی معرفی شده تا شما را در انتخاب مناسب و دقیق کمک کنیم.
کاشی پرسلان : در دمای بالا پخته میشود که موجب مقاومت، تراکم و استحکام بیشتری میشود. مزایای کاشی پرسلان : ضدلک، مقاوم در برابر نفوذ آب و مقاوم در برابر حریق
کاشی بدنه سیمانی : در قالب ریخته و پخت میشوند یا به صورت طبیعی خشک میشوند و رنگ را در مواد اولیه میریزند.
کاشی موزاییکی :  کاشی های کوچک مربعی شکل ،که جنس کاشی های لعاب دار موزاییکی معمولا از پرسلان است. با توجه به اینکه میزان جذب آن خیلی کم است ، برای محیط هایی مثل استخر و حمام خیلی مناسب خواهد بود.
کاش های سفالی : یکی دیگر از بهترین انواع کاشی، کاشی های سفالی است که اتفاقا لعاب هم ندارند و از خاک رس معمولی ساخته می شوند و معمولا رنگ قرمزی هم دارند. اصلی ترین ویژگی این کاشی ها، این است که در دمای خیلی زیاد پخته می شوند تا عیوب آن ها گرفته شود و مقاوم تر شوند. 
کاشی سنگفرش : از خاک رس قرمز ساخته میشود و برای سنگ فرش مناسب می باشد. این نوع کاشی نیز در دمای خیلی زیاد پخت می شود و مقاومت خوبی در برابر شرایط جوی مختلف دارد و ضخامت آن نیز بالاست.
کاشی و سرامیک به طور معمول در کف و دیوار ، آشپزخانه ،حمام و سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار میگیرد ، اما در فضاهایی میتوان به عنوان یک آیتم تزیینی و یا حتی پوشاندن عیوب از آن استفاده کرد. مدل های خلاقانه چیدمان کاشی و سرامیک 


1-ساده و راست : یکی از متداول ترین مدل های چیدمان کاشی است. این روش به صرفه جویی در هزینه ها به شما کمک میکند ، زیرا  برش کاشی خیلی کم است و پرتی کار را به حداقل میرساند. اگر کاشی شما دارای طرح باشد ، شکل پازلی ایجاد کرده و یک طرح خاص و زیبا در عین سادگی به شما می دهد.
2-چیدمان مورب یا لوزی : در این روش کاشی با یک چرخش 45 درجه ای نصب میشود. این روش برای فضاهای کوچک پیشنهاد میشود زیرا موجب بزرگ نمایی آن میشود.
3-چیدمان آجری : اگر دیواری کج دارید به راحتی میتوانید با این نوع چیدمان آن را مخفی کنید. 
4-چیدمان پازلی : در این روش میتوانید چند رنگ و طرح کاشی را در کنار هم استفاده کنید تا طرح زیبای مورد نظر خود را پیاده سازی کنید . در نهایت یک طرح منحصر به فرد با توجه به سلیقه شما میدهد.
5-چیدمان تیغ ماهی : با استفاده از کاشی های ساده می توانید یک طرح زیبا به شکل تیغ ماهی ایجاد کنید . در فضاهای که بیشترین دید و استفاده را دارند ، این طرح مورد توجه قرار میگیرد . مانند بین کابینت های آشپزخانه ، حمام و دستشویی
در اینجا تعدادی چیدمان رایج و پر کاربرد به شما معرفی شد . چیدمان های دیگری مانند چرخ دنده ای ، رومی ، حصیری و آسیاب بادی هم وجود دارد که برای فضاهایی خاص مانند پارک یا کف باغ و غیره مورد استفاده قرار میگیرد.
لازم به ذکر است شما هیچ محدودیتی در پیاده سازی این روش ها ندارید و تنها سلیقه شما و لذت بردن از فضایی که ایجاد میکنید ، مد نظر است. 

در اینچا چند نمونه از انواع چیدمان آورده شده است. 


چیدمان فضای دلنشین شما 


سعی کنید از کاشی و سرامیک و متریال(مصالح ساختمانی) با کیفیت استفاده کنید و به چند فاکتور حتما دقت کنید.
•    انتخاب نوع چیدمان مناسب
•    انتخاب نوع کاشی و مصالح به روز و با کیفیت
•    استفاده از نیروهای متخصص مجرب
 

در آخر امیدواریم توانسته باشیم با اطلاعاتی که در اختیارتان قرار دادیم ، چیدمانی مناسب برای فضای خود در نظر بگیرید.


ارسال نظر درباره این موضوع


مطالب مرتبط

آخرین مطالب